- Acasa
- Farmacie
- Nas , gat si ureche
- Tuse
- NAC+Zn 600 mg Acetilcisteina cu vitamina C Bioline, 10 capsule, Helcor
NAC+Zn 600 mg Acetilcisteina cu vitamina C Bioline, 10 capsule, Helcor
Pret cu TVA inclus
Descriere
Proprietati:
- supliment alimentar cu acetilcisteina 600 mg;
- sustine sanatatea sistemului respirator;
- contribuie la functionarea normala a sistemului imunitar.
Actiune:
Acestilcistina sau N-acetil-L-cisteina (NAC):
- este un derivat al aminoacidului semi-esential cu sulf L-cisteina si precursor al sintezei acestuia in organism,
- NACC rupe legaturile de sulf ale proteinelor din mucusul in exces,
- imbunatateste producerea si utilizarea glutationului (GSH) antioxidant din organism,
- exercita o actiune de detoxifiere la nivelul ficatului (in special la administrarea de paracetamol),
- in stresul oxidativ, incetineste procesele degenerative si imbunatateste functiile fiziologice ale organelor vitale.
- NACC reduce vascozitatea mucusului, faciliteaza eliminarea acestuia.
Zincul si Vitamina C contribuie:
- la functionarea normala a sistemului imunitar;
- reparatia celulara;
- la protejarea celulelor impotriva stresului oxidativ.
Indicatii:
NAC + Zn 600 mg, prin ingrediente sale active acetilcisteina, vitamina C si zinc:
- sustine sanatatea sistemului respirator;
- contribuie la functionarea normala a sistemului imunitar;
- protejeaza importiva stresului oxidativ.
Ingrediente:
Fiecare capsula de NAC+Zn 600 mg contine: N-acetilcisteina 600 mg, acid ascorbic, zinc si excipienti.
Nu contine excipienti cu potential alergenic (conservanti, coloranti, arome artificiale) sau lactoza.
Mod de administrare:
Adulti: cate o capsula pe zi.
Precautii:
A nu se administra persoanelor cu sensibilitate la acetilcisteina si celor care prezinta ulcer gastric sau duodenal cronic.
A nu se depasi doza recomandata pentru consumul zilnic! O dieta variata si echilibrata, precum si un stil de viata sanatos sunt esentiale.
A nu se lasa la indemana si la vederea copiilor mici!
Produsul nu este recomandat copiilor, femeilor insarcinate si acelor care alapteaza. Daca sunteti sau daca doriti sa ramaneti insarcinata, alaptati, aveti sensibilitate la unul din ingrediente, aveti afectiuni gastrice sau va aflati sub tratament medicamentos, cereti sfatul medicului inainte de a folosi acest produs.
Prezentare:
10 capsule
Opinii
Pareri NAC+Zn 600 mg Acetilcisteina cu vitamina C Bioline, 10 capsule, Helcor
Spune-ne parerea ta despre acest produs si porneste discutia.
Detii sau ai utilizat produsul?
Clientii farmaciaBajan.ro nu au adaugat inca opinii pentru acest produs. Fii primul care adauga o parere, folosind formularul de mai jos.
Aceasta actiune necesita acceptarea cookie-urilor, conform GDPR
Adauga o alerta de pret redus
Produse similare
Sirop ColdTusin pentru Adulti, 120 ml, Omega Pharma
ColdTusin pentru adulti sirop de tuse cu actiune rapida, cu ingrediente naturale, care amelioreaza simptomele asociate tusei productive si tusei uscate (seci) din primele 10 minute. ColdTusin...
Coldtusin Junior sirop pentru copii, 120 ml, Omega Pharma
ColdTusin este un sirop pentru tuse care trateaza rapid si sgur orice tip de tuse asociata racelii. In plus ColdTusin protejeaza cavitatea orala si mucoasa faringiana impotriva uscaciunii. De...
Sirop cu miere Calmotusin, 100 ml, Dacia Plant
Proprietati: Balsam pentru caile respiratorii Consumatorul vizat: Copii intre 1 si 15 ani, adulti si tineri peste 15 ani. Recomandari: favorizeaza expectoratia secretiilor bronsice;...
Calmotusin sirop, 200 ml, Dacia Plant
Proprietati: Este utilizat in tuse de diverse etiologii: cu caracter uscat (tuse uscata) sau umed (tuse productiva). - are in compozitie patlagina, ciubotica-cucului, ghimbir - ingrediente...
Calmotusin, 60 comprimate, Dacia Plant
Proprietati: Pentru decongestionarea cailor respiratorii, usurand astfel respiratia. - normalizarea secretiilor bronsice; - decongestionarea tractului respirator; - mentinerea sanatatii...
Cough Syrup gust de fructe Childlife Essentials, 118.5 ml, Secom
Formula homeopata ce ajuta la reducerea manifestarilor in toate tipurile de tuse. Proprietati: - contine cele mai eficiente si studiate extracte homeopate, recomandate in mentinerea...
Coughend Sirop cu zahar, 100 ml, Ayurmed
Proprietati: - poate fi eficient in toate tipurile de tuse (seaca iritativa, productiva, convulsiva – 'magareasca', reziduala) atat la copii cat si la adulti; - fluidifica secretiile si poate...
Sirop FluEnd Extreme, 150 ml, Sun Wave Pharma
Recomandari: - pentru fluidificarea si eliminarea secretiilor bronsice - calmarea gatului iritat Beneficii: - ajuta la fluidificarea secretiilor bronsice si protejeaza mucoasa...
GrinTuss Adult pentru tuse seaca si productiva, 20 comprimate, Aboca
Proprietati: - Mentine sanatatea cailor respiratorii - Efecte benefice asupra tractului respirator - Actiune mucoregulatoare si antiinflamatoare, protectoare si emolienta, calmand tusea...
Grintuss Adult Sirop poliresin 180 g, Aboca
Formula Grintuss Adult a fost creata special pentru tratarea tuturor tipurilor de tuse in cazul adultilor si tinerilor incepand cu varsta de 12 ani. Datorita mecanismului sau de actiune...
Grintuss Pediatric Sirop poliresin 180 g, Aboca
Grintuss Pediatric este un sirop 100% natural, biodegradabil si cu ingrediente din Agricultura Ecologica, care contine Poliresin® – un complex de plante – si Miere. Nu contine substante de...
Imunotus, 20 capsule, Fiterman Pharma
Imunotus® capsule este un supliment alimentar pentru sanatatea cailor respiratorii special conceput pentru a fi administrat la copii cu varsta peste 8 ani si adulti. Indicatii Imunotus®...
Koflet Sirop, 100 ml, Himalaya
Koflet sirop contribuie la mentinerea starii de sanatate a organismului datorita efectului benefic in afectiunile de tract respirator, insotite de tuse. - efect benefic atat in tuse...
Meltus baby 1+ sirop nalba si miere , 100 ml, Solacium Pharma
Proprietati: Calmeaza tusea si reduce iritatia gatului Ingrediente: Miere 48 g Nalba Mare 7 g Propolis 2 g Mod de administrare: - copii de la 1 an la 3 ani: 2,5 ml sirop de...
Sirop expectolin pentru adulti Meltus, 100 ml, Solacium Pharma
Iedera este cunoscuta din antichitate pentru efectul ei expectorant, spasmolitic (relaxeaza musculatura bronsica) si bactericid. Mierea are efect emolient ajutand la calmarea iritatiei...
Sirop Expectolin pentru copii Meltus, 100 ml, Solacium Pharma
Supliment alimentar cu indulcitori Iedera este cunoscuta din antichitate pentru efectul ei expectorant, spasmolitic (relaxeaza musculatura bronsica) si bactericid. Mierea are efect emolient...
Sirop Tusicalm pentru adulti Meltus , 100 ml, Solacium Pharma
Proprietati: Sirop cu miere, Cimbru, Grindelia, Patlagina si tincturs de propolis. Cimbrul contribuie la calmarea iritatiilor tractului respirator superior. Ingrediente: - miere...
Meltus Tusicalm sirop pentru copii ,100 ml, Solacium Pharma
Proprietati: Recomandat pentru calmarea tusei seci, iritative. Sirop cu miere, Cimbru, Grindelia, Patlagina si tinctura de propolis. Cimbrul contribuie la calmarea iritatiilor tractului...
Sirop bronho expres, 200 ml, Elidor
Siropul Bronho Expres este un supliment nutritiv compus din extracte naturale, usor si placut de administrat, care patrunde pana la nivelul tesuturilor pentru a le hrani, regenera, revigora si...
Sirop bronhospectin, 200 ml, Elidor
Bronhospectin este un produs dedicat afectiunilor respiratorii (viroze, pneumonii atipice, pneumonie flanco-lobara). De asemenea, compozitia complexa a produsului permite administrarea...
Sirop muguri brad propolis 200 ml, Elidor
Siropul cu extract de muguri de brad si propolis este compus din extracte naturale, un leac usor si placut de administrat, care patrunde pana la nivelul tesuturilor pentru a le hrani, regenera,...
Sirop muguri pin propolis, 200 ml, Elidor
Siropul cu extract de muguri pin si propolis este un supliment nutritiv compus din extracte naturale, usor si placut de administrat, care patrunde pana la nivelul tesuturilor pentru a le hrani,...
Sirop patlagina si propolis, 200 ml, Elidor
Recomandari: Supliment alimentar,tratamentul simptomatic in infectii recurente ale cailor respiratorii:rinofaringite,laringite,traheite,traheo-bronsite,bronsite acute si cronice,astm...
SIROP PLANTUSIN FORTE 250ML FARES
Proprietati: Ajuta la eliminarea disconfortului de la nivelul cailor respiratorii superioare. Elimina disonfortul de la nivelul cailor respiratorii si usureaza respiratia; Ajuta la...